Kaltēšana
29. aprīlis, 2022 pl. 10:13,
Nav komentāru
Mēs jau iepriekš rakstījām par to, kā tiek audzēti kakao koki un cik sarežģīts ir šis process, kas prasa atbilstību neskaitāmām niansēm! Šodien uzzināsim nedaudz vairāk par to, kas notiek ar kakao augļiem tālāk. Tos kaltē.
Kaltēšanu tradicionāli veic zem saules stariem, uzreiz novākšanas vietā, vien dažos apgabalos, kur tas nav iespējams klimatisko apstākļu dēļ, kaltē krāsnīs. Pēc apstrādes, pupiņas zaudē aptuveni 50% no sākotnējā izmēra, kas arī veicina produktu sadārdzināšanos.
Kakao augļi ir lieli, līdzīgi ogām, iegarenā forma atgādina citronu. Tajā ir no 20 līdz 60 lielām sēklām (kakao pupiņām), kas sakārtotas vairākās rindās, ieskautas bālganā mīkstumā. Pēc kaltes iegūto masu sasmalcina un gatavo pulveri, kuru jau tālāk transportē uz dažādām valstīm tālākai izmantošanai.
Vai tas, cik ir daudz nepieciešams ieguldīt pūļu, lai iegūtu kakao un visbeidzot radītu šokolādi, nepiešķir mūsu iecienītākajam produktam vēl īpašāku garšas notiņu?
Мы уже раньше писали о том как выращивает какао деревьев и насколько это сложный процесс, требующий соблюдения множество нюансов! Сегодня чуть больше узнаем о том, что дальше происходит с какао плодами. Их сушат.
Сушка традиционно осуществляется под лучами солнца сразу на месте сбора, а некоторых областях, где такой возможности нет из-за климатических условий, в сушильных печах. После сушки бобы теряют около 50 % своей первоначальной величины, что тоже способствует росту цены на продукты.
Какао плод крупный, ягодообразный, формой похож на продолговатый лимон. Заключает от 20 до 60 крупных семян (какао-бобов), расположенных в несколько рядов и окружённых беловатой мякотью.
После сушки полученную массу измельчают и готовый порошок уже переправляют дальше в разные страны.
Разве факт того сколько усилий требует получения какао и последний шоколада, не придает какую-то ещё более особенную нотку нашему любимому продукту?
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.